Cin mi 3 Harfli mi ?

2008-04-19 17:19:00

                                                              

Uzun yıllardır çevremdeki insanlardan duyduğum ve diğer batıl inançlardan farkı bulunmayan ''CİNLERE CİN DEME 3 HARFLİ DE YOKSA GELİRLER HAA'' yanılsaması beni bu yazıyı yazmaya teşvik ve hatta tahrik etti.Konuyla ilgili ufak çaplı bir araştırma yaptım ve gerçekten bu sözün çok yaygın olarak kullanıldığını gördüm.

İslam dininde hiç bir gerçekliği bulunmayan ancak ; nedendir bilinmez insanlarca çok iyi özümsenen batıl inançlar , daha dininin kurallarını bile bilmeyenler tarafından dile getirilmeye devam ediyor.Bu da onlardan birisidir işte.

İnternette konuyla ilgili detay toplarken rastladığım ve hoşuma giden 2 yorumu paylaşmak isterim:

saçmalık ötesi...onlar da bizden 5 harfli diye bahsediyorlar mı sizce? belki onlar da bizden tırsıyordur?(3 harfli Ali)

cinleri sadece cin deyince anlayıp, üç harfli denildiğinde "kimden bahsediyorlar acaba" diye anlamayıp kulak kabartan gerizekalılar durumuna düşürüyorlardır ki, bana göre cin demekten beter edilmişlerdir. ayrıca, bu durumda eti cin'e de "altı harfli" denmesi daha uygun düşer, çünkü eti duyarsa gelip sizi sıvı almadan bir çuval bisküvi yemeye ve nefes alırken boğulmaya zorlayabilir.(İlkanmilkan)

''Sizlerde yorumlarınızla bu yazının uzamasına olanak sağlayabilirsiniz.Yapılan tüm yorumlar yazının sonuna eklenecektir.''

166
0
0
Yorum Yaz